Öğrenci Koçluğu

Öğrenci koçluğu,  öğrencilerin yaşamları ile ilgili önemli kararlar almalarına ya da zorlu dönemeçlerden geçerken doğru adımlar atmalarına yardımcı olmak üzere planlanan profesyonel  bir yardımdır. Her birey başarılı olmak hayallerini gerçekleştirmek ister. Başarılı olmak için, açık, net ve ulaşılabilir hedefler belirlemeli, belirlenen hedeflere odaklanmalı ve hedefleri gerçekleştirmek için azimli olunmalıdır. Hedef belirlemeden başarılı olmak zordur. Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşmasını destekler, öğrenme oranını arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirir.

Öğrenci Koçluğu' nun Faydaları:

•    İstediğiniz hedefe kolay ulaşmanızı sağlar.

•    Ağır ders çalışma yükünden ve temposundan kurtulmanızı sağlar.

•    Tüm derslere yönelik özel öğrenme tekniğini verir.

•    Ders çalışma isteğinde kalıcı bir değişim sağlar.

•    Dinlenmek ve eğlenmek için daha geniş zaman sağlar.

•    Öğrenme - Dikkat ve Muhakeme gibi alanlarda gelişim sağlar.

•    Okuma ve anlama hızınızı 3, 4, 5, kat artırır.

•    Dikkkat ve konsantrasyonda köklü bir artış sağlar.

•    Çabuk unutma ve sık sık tekrar etme ihtiyacını ortadan kaldırır.

•    İnanılmaz bir özgüven ve rahatlık sağlar.

•    Gelecek planlamasında etkili karar vermenizi sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

 İzmir Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için +90(232) 369 50 81 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Karşıyaka Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.


Antalya Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    +90(252) 213 00 98 - +90(532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Denizli Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz   +90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 slideshow1


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu - eğitim koçluğu - öğrenci koçluğu nedir - izmir öğrenci koçluğu - antalya öğrenci koçluğu -

Yorumlar